دسته‌بندی نشده

چاکراهای بدن چیست|پاکسازی چاکرا چگونه انجام می شود؟

چاکراهای بدن چیست

چاکراها قدرتی دارند که می‌توان با تقویت آن‌ها در روند زندگی‌ معجزه ای ایجاد کرد؛ اما ببینیم چاکراهای بدن چه توانایی هایی دارند؟ در این مقاله می خواهیم صفر تا صد چاکراهای بدن را توضیح دهیم و هر کدام را به دقیق‌ترین شکل ممکن مورد بررسی قرار دهیم. در پایان شما تصمیم بگیرید که آیا قدرت هایی که گفته می شود در چاکرا وجود دارد یا خیر؟

چاکراهای بدن مرکز اصلی انرژی بدن هستند که از امتداد ستون فقرات تا تاج یا سر به طور منظم در مسیری به نام سوشومنا قرار گرفته‌اند. هرکدام از این چاکراها وظایف خاصی را در مدار انرژی بدن بر عهده دارند، که دقیقا همین نکته آن‌ها را خاص‌تر از آنچه که هستند کرده است.

کافی است شما با شناسایی مشکل و چاکرای مرتبط با آن اقدام به تقویت آن کنید، در نهایت خواهید دید که تغییراتی در زندگی شما در جهت بهبود اتفاق می افتد که از زندگی لذت ببرید.

چاکرای اول : چاکرا خاجی‌ یا چاکرا ریشه؛ موفقیت،‌ثروت و سلامتی

در بین چاکراهای بدن از این نوع به عنوان چاکرا خاجی یا چاکرا ریشه یاد می‌شود که در انتهای دنبالچه و زیر ناف قرار دارد که مرکز موفقیت،‌ ثروت و سلامتی استخوان ها و همچنین احساسات جنسی دارد که فعالسازی آن باعث تا حدودی می‌تواند میل جنسی شما را تقویت کند؛ اما اصلی ترین چاکرا مربوط به مسائل جنسی چاکرا دوم می‌باشد.

چاکرای دوم : چاکرای جنسی؛ رتبه دوم چاکراهای بدن

چاکرا جنسی دومین موردی است که از آن‌ها به عنوان چاکراهای بدن یاد می‌شود؛ مکان این چاکرا حدودا چهار انگشت پایین‌تر از ناف می‌باشد؛ همان‌طور که اسمش پیداست ارتباط مستقیم انرژیایی با مسائل جنسی فرد دارد و این قدرت را دارد که نگاه فرد را نسبت به مسائل عاطفی تغییر دهد؛ این چاکرا ارتباط مستقیم با غدد جنسی دارد و تمرکز اصلی آن بر روی مسائل جنسی می‌باشد.

چاکرای سوم : چاکرا خورشیدی؛ تقویت اعتماد به نفس و شجاعت

این چاکرا ارتباط مستقیم با غدد فوق‌کلیوی دارد که تقویت آن می‌تواند معجزه‌ای عظیم را در تقویت اعتماد به نفس و شجاعت رخ دهد؛ اما بسیاری از متخصصان و کارشناسان بر این باورند که راه‌های بسیار بهتر و سریع‌ترین در رابطه با افزایش اعتماد به نفس وجود دارد که اصلی‌ترین آن‌ها جهت دادن به ذهن بوسیله تمرینات خاص می‌باشد که طراحی این تمرینات بسیار مهم و ضروری می‌باشد؛‌ این معیار بهتر تقویت چاکراهای بدن می‌باشد.

چاکرای چهارم : چاکرا قلب در میان اصلی‌ها،‌ اصلی‌ترین است

وظیفه متعادل کردن اصلی‌ترین چاکراهای بدن به دست چاکرا قلب است که دقیقا در میان دیگر چاکراها قرار گرفته است؛ این چاکرا مرتبط با غده تیموس می‌باشد که جایگاهی کمی بالاتر از قفسه سینه دارد؛ همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم وظیفه این چاکرا متعادل کننده ۳ چاکرا بالایی و ۴ چاکرایی پایینی خود می‌باشد، اما تمام وظایف اصلی‌ترین چاکرا اصلی‌ها این نیست؛ این چاکرا می‌تواند معجزه‌ای بی‌مثال را در نگاه شما به عشق به وجود بیاورد؛‌ از این رو به آن لقب اصلی ترین را در بین چاکراهای بدن داده‌اند.

چاکرای پنجم : مکان چاکرا گلو در بین چاکراهای بدن

مکان چاکرا گلو دقیقا روی تیروئید است و ارتباط مستقیم با غده تیروئید دارد؛ از این چاکرا به عنوان بیان ابراز وجود یاد می‌شود.

چاکرای ششم : چاکرای آجنا یا چشم سوم؛ فراتر از فرافردی

چاکرا آجنا ممکن است برای شما بسیار آشنا باشد؛ شاید از قدرت‌های چشم سوم اطلاعات زیادی را در اختیار نداشته باشید اما حتما در طول زندگی خود حداقل یک بار این کلمه چشم سوم به گوش شما خورده است؛ این چاکرا مرتبط با غده پینه آل یا غده صنوبری بوده که وظیفه تجریبات فرافردی و شهود را به عهده دارد.

چاکرای هفتم : چاکرا تاج؛ معنویات و تنظیم سیستم عصبی

این چاکرا در مرکز سر قرار دارد و باعث می‌شود فرد تمرکز بالاتری بر روی سیستم عصبی و مرکز خود داشته باشد و بتواند ذهن خود را کنترل کند؛ همچنین این چاکرا با معنویات هم مرتبط می‌باشد.

در برخی از کتابها نوشته شده که در بدن انسان 362 چاکرا وجود دارد و ما هفت تای آنها را به عنوان چاکرای اصلی می شناسیم (( از چاکراهای فرعی بسیار مهم بدن می توان به چاکرای کف دست: تله کینزی، چاکرای کف پا : کی بیوسنتتیک، چاکرای طحال: کثیف ترین چاکرای بدن ))

می خواهید قدرت چاکرا ها را در زندگی تان ببینید؟ باید ابتدا انها را پاکسازی کنید.

برای اینکه به قدرت چاکراها دست پیدا کنید در ابتدا باید کار پاکسازی چاکرا را انجام دهید. می توانید با مطالعه آموزش و تمرینات پاکسازی چاکرا -تمرینات هفت چاکرا ، آنها را پاکسازی کنید و به قدرت آنها پی ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *