دسته‌بندی نشده

هرآنچه درباره آنوناکی باید بدانید

آنوناکی یعنی چه

آنوناکی: خدایان بسیار کهن و اولیه سومری هستند؛ آنها خدایان باروری جهان زیرین نیز می‌باشند، که در نهایت به عالم مردگان ربط پیدا می‌کنند، جایی که مردگان مورد قضاوت قرار می‌گیرند و نام آنها از خدای قدیمی آسمان که آنو (آن) نام دارد، گرفته شده‌است.

آنوناکی یعنی چه؟

آنوناکی (به صورت: آنونا، انوناکو، آناناکی و نام های دیگر نیز شناخته می شود) نام گروهی از خدایان میان رودان می باشد (مانند تمدن های اکدی، سومری، آشوری و بابلی).
این نام به صورت “آ-نونا”، “آ-نوناکی-نی” یا “آ-نو-نا” نوشته می شود که به معنای فرزندان شاهزاده یا فرزندان آنو است (در بعضی از ترجمه های حماسه گیلگمش آنوناکی بنام “ارواح بزرگ” نیز شناخته شده است).

بر طبق اسطوره شناسی جهان آکسفورد، آنوناکی : “خدایان بسیار کهن و اولیه سومری هستند؛ آنها خدایان باروری جهان زیرین نیز می باشند، که در نهایت به عالم مردگان ربط پیدا می کنند، جایی که مردگان مورد قضاوت قرار می گیرند و نام آنها از خدای قدیمی آسمان که آنو (آن) نام دارد گرفته شده است.”

ویژگی های مرموز آنوناکی های باستان

بسیاری از باستان شناسان در سراسر جهان عراق مدرن را “مهد تمدن” می دانند. در فاصله سالهای ۳۵۰۰ تا ۱۹۰۰ پیش از میلاد ، رود دجله و فرات محل زندگی اقوام سومری بود. در گذشته های دور سیاره ما توسط فضانوردانی از دنیای دیگر ، موجودات باهوش و با تکنولوژی فراتر از امروز ما مورد بازدید قرار گرفته است. آنوناکی باستان همیشه به صورت انسان نما نمایش داده می شد ، هرچند صفات بی شماری حاکی از تفاوتهای آشکار بین آنوناکی و انسانهای معمولی است.

ویژگی های صورت خدایان آنوناکی به لطف ریش های بلند همیشه پنهان بوده و اگرچه ویژگی های صورت آنها نشان از شباهت آشکار با انسان ها دارد ، جنبه های بسیاری وجود دارد که محققان  گمان می کنند تصویری از خدایان آنوناکی وجود ندارد.

آیا این امکان وجود دارد که ویژگی های خاصی از آنوناکی باستان وجود داشته باشد که توسط سومرهای باستان عمدا حذف شده اند؟

در حالی که امروز این یک راز باقی مانده است ، چند ویژگی وجود دارد که برجسته و قابل ذکر است. به نظر می رسد این صفات نشانگر تفاوتهای آشکار بین آنوناکی باستان و مردگانی است که قبل از ثبت تاریخ در این سیاره ساکن بوده اند.

در سال ۱۹۷۶ ،  سیچین(نویسنده) ترجمه های شخصی خود را از متون سومری در مجموعه ای از کتاب ها با عنوان “تواریخ زمین” منتشر کرد. طبق گفته های سیچین ، لوح های سفالی نژاد بیگانه ای را بنام آنوناکی که برای معدن طلا به زمین آمد ، توصیف می کنند. سیچین عملاً اظهار می دارد که فرازمینی ها در گذشته از زمین بازدید کرده اند زیرا سیاره آنها برای بقا به طلا احتیاج داشته است.

اطلاعات در مورد انوناکی بسیار محدود است و  تاریخچه پیرامون  آنها پر از بحث و گفتگو است. با این حال ، از یک دیدگاه تاریخی ، جزئیات بسیاری را می یابیم که چیزهای زیادی راجع به آنوناکی مرموز به ما می گوید.

در بابل باستان ، اصطلاحی که برای توصیف آنوناکی به کار رفته بود “SIR” بود که به معنی “اژدها” یا “مار بزرگ” بود. اعتقاد بر این بود که خدای آنوناکی باستان “Enki” متعلق به اصطلاح برادری مار است.

نمادی که با Enki همراه بود ، دو مار پیچیده کادوس بود ، سمبل همراه با نماد پزشکی فعلی ما ، اما می تواند در زمان های قدیم  ۳ نوع معنی را در خود پنهان کرده باشد: طبیعت خزندگان آنوناکی ، کشیدن ارتباط بین آنها و ادعای نژاد خزنده بیگانگان.

نماد ژنتیکی خزندگان نشان دهنده شباهت با DNA انسان است. در زمان های باستان در فرهنگ های مختلف ، “مار پیچیده” نمادی از دانش و خرد معنوی بود.

با این حال ، بسیاری از ویژگی های خاص آنوناکی باستان وجود دارد که ما دیده ایم. «کیف» اسرارآمیز اثر باستانی آنوناکی بدون شک یکی از اسرارآمیزترین صفات آنوناکی باستان است.

طبق گفته های سیچین و سایر محققان ، “کیف” اسرارآمیز نوعی جعبه است که آنوناکی باستان به اصطلاح “آب زندگی” را در آن ذخیره کرده است ، چیزی مانند بانکهای ژن متحرک که در آزمایشهای ژنتیکی خود ، نه تنها بر روی انسانها بلکه بر روی حیوانات سیاره ما مورد استفاده قرار می گرفتند.

یکی دیگر از موضوعاتی که به طور خاص در هنر سومری باستان وجود دارد ، دستبند اسرارآمیز است که کاملاً شبیه به ساعت مچی مدرن است.

این در بین بسیاری از محققان به عنوان دستبندهای ساده و بدون اهمیت تفسیر شده است ، با این حال ، به گفته بسیاری از مردم در سراسر جهان ، دستبند آنوناکی معنای بسیار مبهم تر از آنچه محققان امروزی مایل به پذیرش آن هستند دارد.

در بیشتر حکاکی های  آنوناکی  ما می بینیم که “خدا” چیزی شبیه میوه ی کاج را با دست راست خود نگه داشته است. میوه ی کاج طبق نظر بسیاری از محققان دارای معنای بسیار مهمی است. به گفته دیوید ویلکاک ، میوه ی کاج نمادی از غده پینه آل است. به گفته ویلکاک ، آنوناکی می دانست که چگونه به منظور استخراج تمام پتانسیل خود غده پینه آل را تحریک کند و از آن استفاده کامل کند.

آنوناکی یعنی چه
آنوناکی یعنی چه

ناگفته های آنوناکی ؛ چرا آنوناکی ها به زمین آمدند؟

در کتیبه های سومریان، همه چیز از سیاره مرموز نیبیرو شروع می شود، سیاره ای که به عنوان یک سیاره ایکس شناخته شده و دارای مداری بیضی شکل در منظومه شمسی ماست. شکل گردش این سیاره به دور خورشید به گونه ای است که آن را هر ۳۶۰۰ سال یکبار، در نزدیک ترین نقطه از سیاره زمین قرار می دهد. ساکنین این سیاره دارای شکل و شمایلی مشابه با زمینیان بوده و به طور متوسط قد آنان دو و نیم متر است. در حدود چهارصد و پنجاه هزار سال قبل، ساکنین نیبیرو از وجود معادن بسیار غنی طلا، در سیاره زمین مطلع شدند. از این رو گروهی از مردان خود برای یک سفر استعماری به زمین ارسال کرده و در خلیج فارس به زمین نشستند. مسافرین زمین، تعداد ۸ شهر بزرگ را بر روی سیاره مادری ما ایجاد کردند.

انکی که در باورهای سومریان باستان به عنوان خدای “علم” شناخته می شود، قسمت هایی از آرایش ژنتیکی نیبیرویی ها را بر روی موجودات زمینی اعمال کرد و از آنان گونه ای هوشمند و پیشرفته را ساخت. علت اصلی چنین موجوداتی در آن زمان، استفاده از آن ها به عنوان کارگران معدنچی بوده است. بر اساس نوشته های ترجمه شده از سوی زکریا سیتچین، شهرهای ساخته شده توسط بیگانگان، در جریان طوفان بزرگ (داستان حضرت نوح) در حدود سی هزار سال قبل، به کلی از بین رفتند. بر اساس آثار برجای مانده از گفته های سومریان باستان، زمانی وجود داشت که در کره زمین هیچ انسانی به شکل موجودات امروزی وجود نداشت. هیچ خبری از تمدن و فناوری نبود و تنها ساکنین زمین، حیواناتی وحشی بودند.

هزاران سال قبل، بیگانگان فضایی در قالب یک گروه پنجاه نفره از آنوناکی ها به زمین آمدند. آن ها در حدود چهارصد هزار سال قبل، از سیاره نیبیرو به زمین آمده و در خلیج فارس فرود آمدند. چهار صد و چهل پنج هزار سال پیش از میلاد مسیح پس از جنگ های طولانی مدت، اتمسفر سیاره نیبیرو شروع به تخریب کرده و آن را به محیطی خصمانه برای زندگی تبدیل کرد. آنوناکی ها برای آن به طلا احتیاج داشتند. بنابر گفته های محققین، ما انسان ها نیز می توانیم با استفاده از نانو ذرات طلا، لایه ازن را ترمیم کنیم.

چهارصد و چهل و پنج هزار سال پیش از میلاد مسیح بیگانگان فرازمینی به زمین آمده تا پایگاه خود را در اِریدو (محل باستانی در جنوب میان رودان) مستقر ساختند تا در ادامه از خلیج فارس طلا استخراج کنند. این گروه به دست انکی. پسر آنو رهبری میشد. استخراج طلا با مشکل مواجه شد که در پی این اتفاق آنو همراه با پسر دیگرش با نام انلیل به زمین آمدند.

آنو تصمیم گرفت که فرآیند استخراج طلا در آفریقا و در طی ماموریتی تحت عنوان Terran ادامه پیدا کند. چهارصد هزار سال پیش از میلاد مسیح در بین النهرین جنوبی تعداد هفت کشور توسعه یافته بودند. از جمله مهمترین آن ها می توان به Sipar,Nippur و Shuruppak اشاره کرد. پس از آنکه فرآیند استخراج طلا به پایان رسید، با استفاده از سفینه های مخصوص آنان را به سیاره مادر ارسال کردند.

جالب است که بدانید که در میان کتیبه های بر جای مانده از سومریان باستان، یک فهرست کاملا دقیقی از تمامی پادشاهان زمین کشف گردیده که برخی از این پادشاه ها، چندین هزار سال بر زمین حکومت کرده اند! پس از اخراج پادشاهی از بهشت به کره زمین، اولین پادشاه سومری در شهر اریدو، Alulim نام داشت. او در حدود بیست و هشت هزار و هشتصد سال حکومت کرد! Alalijar به عنوان پادشاه بعدی، سی و شش هزار سال حاکمیت را بر عهده داشت و دو پادشاه بعدی در مجموع شصت وچهار و هشتصد سال در زمین به حکومت پرداختند.

بررسی این اسناد باستانی، یک زمان تاریخی را توصیف میکنند که طی آن، موجوداتی ناشناخته برای هزاران سال در زمین حکمرانی کرده اند؛ درست در زمانی که خدایان و انسان ها با همدیگر در زمین زندگی می کردند.

پیشنهاد میدم انیمیشن آنوناکی (پیام آوران باد) را ببینید. از دیدنش لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *